Zimní sporty na kvalitní TV = jedinečný zážitek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zima – to nejsou pouze vánoční svátky a předvánoční šílenství. Mnoho z nás si v tyto dny vybere zbývající volno a uchýlí se do bezpečí a komfortu svého domova. Je nám zcela jasné, že pojídat cukroví a koukat na jednu pohádku za druhou asi nikomu z nás nevydrží věčně. Zvláště muži pak pohádkám příliš neholdují a často se zmocňují ovladače ve snaze zahlédnout některý ze zimních sportů, jehož přímý přenos je vysílán na některém ze sportovních programů. Ovšem ani sebelepší sportovec nebo sebedokonalejší triky pro vás nebudou žádným extra zážitkem, pokud budete koukat na televizi, jež frčela v letech dávno minulých. Co takhle si letos udělat Ježíška o něco dříve a nadělit si novou televizi?

Plazmová televize nebo LED či LCD?

Jako první se zaměřme na technologii plazmových televizí, jež se staly svého času nejvyšším výdobytkem „high technology“ domácností. V dnešní době je tento typ televizí spíše na ústupu. Oproti jiným technologiím, jež si charakterizujeme níže, nepracují plazmové televize s podsvícením, nýbrž disponují pixely, které svítí samy o sobě. Jednou z nevýhod starších plazmových televizí, je vyšší spotřeba elektrické energie. Té se však u nových modelů určitě bát nemusíte.

Pořídit si LED nebo LCD televizi?

Pár písmenek a audiovizuální zážitek bude zcela odlišný – i tak lze zjednodušeně charakterizovat rozdíl mezi LED a LCD televizemi. LCD televize patří v současné době k těm, jež naše domácnosti „zdobí“ nejčastěji. Pro podsvícení používají tyto druhy televizí speciální studené katodové světlo, které je odlišuje od televizí LED. Sortiment LCD televizí je značně bohatý a narazit v něm můžete třeba i na přenosné LCD televizory, s nimiž můžete své oblíbené zimní sporty sledovat ve vysoké kvalitě kdekoli a kdykoli. LED televize naopak využívají podsvícených diod a divákům tak nabízejí kvalitní, velmi ostré a jasné světlo. Mezi další výhody těchto televizí pak patří jejich dlouhá životnost a rychlejší odezva.

Novou televizi nakupujte obezřetně!

Ještě před tím, než zamíříte ke konkrétnímu prodejci nebo na stránky internetového e-shopu, setřiďte si priority a důkladně se rozmyslete, který typ televize vám bude nejvíce vyhovovat. Pomoci by vám mohli praktičtí rádci, kteří jsou součástí mnohých e-shopů, či recenze nebo názory v internetových diskuzích. Televizi, stejně jako kterýkoli jiný výdobytek moderní technologie, nakupujte výlučně u známých a ověřených prodejců.

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top