Život singles. Je opravdu tak skvělý?

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Životní styl singles je v poslední době velmi rozšířený, a to hlavně mezi mladými lidmi. Jako single je označován člověk, který žije sám a je finančně nezávislý, dokáže se o sebe postarat a nežije ve stabilním partnerském vztahu. Když se podívám do svého okolí, mnoho lidí v něm žije životem singles, ostatně i já se do této skupiny zařadím. Ne každý je v této skupině dobrovolně, ovšem mnoho z těchto lidí si tento životní styl cíleně vybírá. Je pravdou, že život singles není vůbec špatný a má rozhodně mnohá svá pozitiva, ale tak jako vše okolo nás, má život singles i svá negativa, která rozhodně nejsou zanedbatelná. Mnohým se může zdát, že lidem, kteří žijí single, nic nechybí a mají se velmi dobře. Mé vdané kolegyně v práci mi vždycky záviděly. Říkaly: „Ty se máš, můžeš cokoliv, nemusíš se starat o nikoho jiného, než jen sama o sebe.“

Životní styl singles má rozhodně svá pozitiva. Bydlíte sami, takže pokud chcete mít doma nepořádek, nikdo vám nic nenařizuje, nikdo netvrdí, že musíte nutně uklidit, pokud máte uklizeno, rozhodně nikde nenacházíte ponožky, kusy oblečení a podobně. Nikdo vám nepřepíná váš oblíbený pořad, když si chcete číst, tak si čtete. Pakliže jdete s kamarádkami  někam ven a zdržíte se, nikdo vás nepeskuje, nenadává, nebo se nedej bože s vámi nebaví několik dní, protože jste jednou přišli pozdě. Navíc, můžete nezávazně flirtovat s kýmkoliv, rovněž si můžete koupit cokoliv. Líbí se vám nová kabelka? Klidně si ji koupíte, zajdete si na kosmetiku, na masáž, na cvičení a podobně, protože peníze jsou jen a jen vaše. Když je potřeba zůstat v práci o něco déle, klidně zůstanete a nikdo vám nebude říkat, že v práci trávíte zbytečně moc času a podobně. Jste zkrátka pánem sami sebe a nikdo vám nic nenařizuje, nezakazuje a podobně.

Do jisté míry je to opravdu skvělý životní styl, ale jsou chvíle, kdy uvažujete nad tím, kam vlastně v životě směřujete a co se bude s vaším životem dál dít. Občas zkrátka potřebujete někoho, kdo vás obejme, kdo vás podrží, když se vám nedaří v práci, ke komu si jen tak lehnete a víte, že vás miluje. Občas se doma něco pokazí a chybí vám zkrátka mužská ruka, která vše umí spravit. Vztahy na jednu noc můžou být fajn a singles lidé je často udržují, ale takovýmto partnerům se nemůžete svěřit s tím, co vás trápí, na co myslíte, co v životě chcete a podobně. Navíc v určitém věku každé ženě začnou neúprosně tikat biologické hodiny a vy si budete stále více a více přát děti. A dítě by se mělo narodit do úplné rodiny, i když tomu tak často nebývá. Když jste úspěšní v práci, pochlubíte se kamarádům, ti z vás mají radost, ale nemáte pak nikoho, kdo by byl na vás hrdý, kdo by si vás vážil a podobně. Navíc, když jdete na svatbu, na narozeniny, slavíte Vánoce, Silvestra a podobně, v takových situacích partner chybí a to citelně. Na svatbě spolu páry tancují a vy jste tam sami, na Silvestra o půlnoci si dávají partneři navzájem novoroční polibek, ale vy jste sami. V takových chvílích opravdu cítíte, že by se nějaký ten partner hodil.

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top