Změna prostředí prospěje vaší psychice

změna prostředí

Občas se snad každý člověk cítí sklesle, unaveně a nic ho netěší. Jsou to chvilkové stavy, které brzy odezní. Horší je to v případě, když se tyto stavy „znechucení“ opakují. Možná, že je právě nejvyšší čas zvednout kotvy a vyrazit někam na výlet. Někomu mohou prospívat teplé kraje, moře, slunce a koupání. Jinému naopak zima, sníh a zimní sporty. Jiný se rád vydá na průzkum terénu a věnuje se pěší turistice či rybaření. Ono je to v podstatě úplně jedno, důležité je udělat si čas pro „nabití baterek“. Vnímat krásy přírody je vždy nabíjející a odpočinkový proces. Pokud si vezmete z práce volno a budete sedět doma u televize nebo číst knížky či háčkovat nebo péct buchty, není to totéž. Možná, že si fyzicky odpočinete, ale duševní pohodu vám navodí nejlépe pobyt v přírodě. Vzduch, stromy, tráva, malebné chaloupky, zvířata a usměvaví lidé. Mnohdy nemusíte ani hýřit velkým finančním obnosem a jezdit někam daleko. Stačí si zajet vlakem dvě – tři zastávky a jako byste se ocitli v naprosto jiném světě.

Na chvíli se zastavte – zasloužíte si to

Minulý týden jsme s přítelem jeli do jiného – menšího městečka hledat bydlení, protože tam dostal nabídku práce, která byla jeho snem. A nabyla jsem dojmu, že jsem snad musela cestovat časem. Nikdo nikam nepospíchal, lidé se usmívali a byli komunikativní, vzduch byl svěží a vánek vanoucí od moře mi čechral vlasy. Musím říci, že jsem už dlouho nedokázala hodit všechny starosti za hlavu a užívat si jen zvuky a vůně. Nebylo žádné, jak vyřeším to nebo tamto. Bylo to prostě teď a tady. Něco neskutečného a člověk nabyl dojmu, že nejel dvě hodinky autem, ale letěl snad na jinou planetu. Proto si udělejte čas sami na sebe a své blízké a vyjeďte si kamkoliv, kde cítíte, že vás to táhne. Na houby, do obory, k jezeru, na chalupu, k řece, na hory nebo klidně i do teplých krajů. Práce není zajíc, ta vám neuteče a zdraví máme jenom jedno. Uvidíte, že i starosti, které odložíte do šuplíku, budete rázem řešit s přehledem po návratu z výletu, kde si dobijete ztracenou energii.

Fotografie publikována se svolením Feelart Photography/FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top