Známe mýty, které obestírají seznamování! Jaké to jsou?

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Seznamování je často velmi romantické, snažíte se před partnerem vypadat co možná nejlépe, děláte vše tak, že si vzájemně vyhovujete, jste spolu rádi. Seznamování často provází také růžové brýle, přes které vidíte všechno dobře. Ve stavu zamilovanosti a s růžovými brýlemi jsme schopní vidět i černou díru růžově a pozitivně. Zamilovanost je skvělá a užít si jí je moc fajn, jenže všechno jednou končí a postupně i vy uvidíte, že partner nějaké ty chyby má, že dělá věci, které vám lezou na nervy, ze kterých naprosto šílíte. Pokud však i přes to všechno jste s partnerem, máte se rádi a berete to tak, že každý má nějaké chyby a je důležité se s nimi naučit žít, máte velkou šanci, že vaše láska vydrží.

Seznámení s sebou však nese řadu pověr a mýtů, kterým lidé věří. A mnohdy to, že takovým pověrám věří, jim nepřináší nic dobrého, vztah postupně začne skřípat a vy zjistíte, že to, co jste si mysleli, tak bohužel není a s partnerem se poté rozejdete. Tomuto procesu se však můžete vyhnout, a nemusíte tak zbytečně prožívat smutné a nepříjemné chvíle. Jak na to? To vám poradíme!

Jestliže dávám najevo zájem o druhého, ztrapním se

Máte pocit, že když někomu ukážete, že se vám líbí, že o něj máte zájem, vysměje se vám a vy se ztrapníte? Není tomu tak, pokud o někoho stojíte a někdo se vám líbí, rozhodně byste neměli otálet a dát to najevo. Oslovují zpravidla muži, to už je takový mód v seznamování, počáteční impuls, aby se muž vůbec o něco začal snažit, musí vyjít od vás. Zvolte vhodnou taktiku a uvidíte, že se neztrapníte. Flirtování nikdy nikoho nezabilo a takový úsměv, pohled či kývnutí je ideální.

Ostatní to mají jednodušší

Nemají, věřte tomu. Pocit, že se lidé okolo vás seznamují rychleji, lépe a častěji, je ve většině případů mylný. Okolo sebe vidíte jen ty, kteří se už seznámili, ale oni vám neřeknou, že to jednou vyšlo, ale předtím byli pětkrát odmítnuti. O tom nemluví lidé rádi, ostatně kdo by rád mluvil o odmítnutí a o svých nezdarech. Proto máte pocit, že se seznamují rychleji a lépe, ale tak to není. Jsou i tací lidé, kteří svou ne příliš příznivou realitu maskují a popisují ji více pozitivně, než to ve skutečnosti je. Vy pak nabudete mylného dojmu a tato pověra je rázem na světě.

Pozice trpitelky vám vyhovuje

Existují na světě ženy, kterým doslova vyhovuje trpět. Hledají vztahy, kde budou trpět, které nejsou onou pravou láskou. Ženy si podvědomě vybírají takové partnery, které je trápí, nerespektují. V těchto vztazích nefungujete normálně, ženy jsou trpitelky, ale jasně se do této pozice a role staví samy. Chtějí, aby je druzí litovali, ptají se sami sebe, proč jsou tak nešťastné, přitom samy sebe takhle mučí.

Vysním si svou lásku

Stereotypům a předsudkům máme tendenci podléhat. Namlouváme si, jak má náš vztah vypadat, co všechno má říkat partner, jak má vypadat, jaké má mít vlastnosti a podobně. Jenže ne vždycky je to tak, jak si vysníme. Sny jsou krásné a snít je dobré, ale musíme stát nohama na zemi. Realita je od snů úplně, ale úplně jiná, a pokud budete čekat na to, až se objeví váš princ ze snů, budete čekat do konce svého života.

Láska vše změní

Přijde láska a ta všechno do puntíku změní. Co je nevýrazné, špatné, bude rázem, jako mávnutím kouzelného proutku, výrazné a dobré. Čekáte jen a jen na to, až se všechno změní, až se zamilujete? Láska však vše za vás nevyřeší. Musíte se snažit sami. Je jasné, že zamilovanost hodně pomůže a rázem vše vidíte jinak, ale ve skutečnosti se to nezmění. Pokud chcete svůj život změnit, musíte začít hned, nečekat na to, že se najednou něco stane ve chvíli, kdy se zamilujete.

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

2 x komentováno

  1. Seznamování a oťukávání je na každém začátku to nejkrásnější si myslím 😀

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top